W związku z przeciwdziałaniem rozpowszechnienia COVID-19 i zaostrzeniem warunków kwarantanny w imieniu redakcji Magazynu Malkontenty oświadczam, że:

Pkt. 1. Wszystkie działania związane z upublicznieniem czasopisma redakcja do odwołania przenosi do strefy wirtualnej. 
Pkt. 2. Poprzednie numery czasopisma znajdują się na stronie issuu.com/malkontenty
Pkt. 3. Najnowszy, piąty numer pt. Plaga ukaże się w strefie wirtualnej. Wysyłkę sterylnej formy drukowanej czasopisma można będzie zamówić za pośrednictwem strony magazynu na portale społecznościowym Facebook, więcej informacji wkrótce na facebook.com/malkontenty
Pkt. 4. Minimalistyczny, eksperymentalny i jednocześnie bardzo osobisty numer Malkontentów można potraktować jak gest reakcji na bieżące wydarzenia, zarówno jak i przypomnienie o tym, co ważne. Miłość i jej brak, przeczucie katastrofy i czarny humor – w każdym kipi milion emocji, które podczas kryzysu wydostają się na powierzchnie. Po każdej burzy nadchodzi spokój, który redakcja poleca zachowywać. Pracując nad numerem, zamierzaliśmy rzucić nieco światła na cień powszechnie dominującego w przekazie medialnym katastrofizmu i przypomnieć o tym, że kryzys też potrafi przynieść nowe możliwości.  
Pkt. 5. W piątym numerze ukażą się wiersze i krótka proza 9 autorek i autorów, już znanych naszym czytelnikom i debiutantów. Oprawę graficzną numeru przygotował Łukasz Jaszak. Załączony obrazek dzięki uprzejmości artysty. 

Ivan Davydenko
redaktor naczelny Magazynu Malkontenty