UPD: Z racji tego, że wpłynęło do nas kilka głosów od autorów z prośbą o dodatkowy termin, postanowiliśmy nie robić wyjątków


(っ◔◡◔)っ ♥ przedłużamy lipcowy nabór ♥
Teksty, wiersze, eseje, kolaże prosimy wysyłać do 20. lipca.


Szukając źródeł inspiracji i związków z teraźniejszością, kolejne dwa numery będą nawiązywać do wydarzeń sprzed czterdziestu lat.

Rok 1980 był burzliwym dla Polski. Lipcowa gorączka strajkowa niesie się z Lublina po całej Polsce. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Moskwie tyczek Władysław Kozakiewicz wpisuje się nie tylko do historii sportu, niewerbalnie komunikując z kilkunastotysięcznym tłumem za pomocą słynnego gestu. W grudniu Komitet Noblowski przyznaje Nagrodę dla Czesława Miłosza, twórczość którego pozostaje zakazaną w Polsce.
Lato jest porą przekraczania granic i łamania tabu. Jest synonimem wolności, młodości i energii. Bez kompromisów i eufemizmów, nie inaczej.

Poszukujemy opowiadań, esejów, reportaży i wierszy, w luźny sposób nawiązujących do wydarzeń 1980 roku, życiu w PRL, tematyce cenzury i milczenia.
Teksty ukażą się w dwóch numerach: w sierpniu i grudniu 2020 roku. Deadline:
do 8 lipca – numer pod roboczym tytułem „Lipcowy”;
do 11 listopada – numer pod roboczym tytułem „Noblowski”.

Wymagania edytorskie: do 3 stron maszynopisu, czcionka – Times New Roman, 12 pkt, interlinia 1,5 pkt. Do tekstu prosimy dołączyć krótki biogram.


Wysyłać na mail: malkontenty@gmail.com


Do 31 grudnia 2020 projekt jest realizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Lublin.